Publikuj u nas

Możesz u nas samodzielnie opublikować książkę w formie elektronicznej (czyli e-book), jeśli spełniasz jeden z poniższych warunków:
  • Jesteś autorem tej książki (e-booka).
  • Jesteś spadkobiercą autora tej książki (e-booka).
  • Posiadasz pozwolenie (licencję) od autora lub jego spadkobierców na udostępnienie tej książki (e-booka) w wersji elektronicznej.
  • Znalazłeś ciekawą książkę (e-book) w domenie publicznej.
Dzięki publikacji książki (e-booka) w naszym serwisie stanie się ona łatwo publicznie dostępna, a przez to pobierana i czytana przez wiele osób. Co więcej, czytelnicy będą tę książkę oceniać, pisać opinie o niej (recenzje) a także, gdy im się udostępniona przez Ciebie książka spodoba, przekazywać Ci dowolne kwoty pieniędzy tytułem darowizny – nasz serwis ma wbudowane mechanizmy, które to maksymalnie ułatwiają a także (nienachalnie) o tym informują.

Co więcej, czytelnik któremu spodoba się ta książka zapewne przekaże ją swoim znajomym, a ci z kolei przekażą ją dalej. Dzięki temu każda dobrze oceniana książka będzie czytana przez coraz to większą liczbę osób!

Aby opublikować e-book w naszym serwisie powinieneś przygotować trzy elementy: pliki z e-bookiem, okładkę e-booka oraz opis e-booka. Poniżej szczegóły na ten temat.

Pliki z e-bookiem

Wybrana przez Ciebie do publikacji u nas książka (e-book) powinna być dostępna co najmniej w jednym (a najlepiej w obu) z poniższych formatów:
  • PDF
  • EPUB
Maksymalna wielkość każdego z tych plików to 30 MB. Jeśli dysponujesz plikiem e-booka w formacie EPUB, to nasz system automatycznie wygeneruje plik w formacie MOBI.

Informację o tym jakie firmy i osoby dokonują fachowego przygotowania plików znajdziesz na jednej ze stron serwisu Świat Czytników. Przygotować pliki możesz też oczywiście samodzielnie.

Publikowany u nas plik z e-bookiem w formacie PDF nie może być skanem książki papierowej. Skany takie są często słabej jakości a pliki, które je zawierają mają (za) dużą objętość.

Okładka e-booka

Okładka to osobny plik graficzny w jednym z poniższych formatów:
  • JPG
  • GIF
  • PNG
Plik ten powinien mieć wielkość nie przekraczającą 5 MB. Proporcje jego szerokości do wysokości (mierzonych w pikselach) powinny być jak 1 do 1,4 (takie proporcje ma format typu A4). Zalecana minimalna szerokość tej grafiki to około 200 pikseli, co odpowiada około 280 pikselom wysokości.

Opis e-booka

Oprócz plików zawierających e-book i jego okładkę powinieneś też mieć gotowy tekst, który będzie stanowić, dostępny w naszym serwisie, opis tego e-booka. Opis ten powinien być w miarę obszerny (co najmniej 200 znaków, ale lepiej więcej).

Na początku opisu należy umieścić najistotniejsze informacje o książce, określające jej najważniejsze cechy, zalety. W dalszej części opisu, oprócz dalszych informacji o udostępnianej książce może znaleźć się też informacja o jej autorze i innych jego książkach.

Opis ten powinien być czystym tekstem (bez znaczników HTML). Aby przejść w tym tekście do nowego wiersza naciśnij klawisz Enter. Aby przejść w tym tekście do nowego akapitu naciśnij ten klawisz dwa razy.

Warto, abyś całą treść opisu e-booka umieścił także w samym e-booku, którego on dotyczy, najlepiej na jego początku. Wtedy liczba osób, która go przeczyta znacznie się zwiększy.

Publikowanie e-booka w serwisie SelfPublishing.net.pl

Jeśli już posiadasz wszystkie, opisane wyżej pliki, a więc jesteś gotowy do opublikowania u nas e-booka, kliknij tu: Dodaj lub edytuj e-book.

Przedłożony przez Ciebie do publikacji w serwisie e-book będzie w nim opublikowany po zatwierdzeniu go przez administratora serwisu. Zasady publikowania e-booków w serwisie zawiera: Regulamin.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące poruszanych powyżej tematów skontaktuj się z nami: Kontakt.

Pozdrawiamy,
Zespół Serwisu
SelfPublishing.net.pl


PS. Jeśli chcesz wyłącznie sprzedawać swojego e-booka, to polecamy serwis:

www.e-bookowo.pl/dla-autorow.html

Publikacja tam oznacza, że znajdzie się on też w sprzedaży w takich miejscach jak: virtualo, empik, woblink, nexto, eclito, publio, allegro, iformat, ebookpoint, Google Play, ibookstore, Amazon, Prestigio Plaza. Marża serwisu e-bookowo.pl wynosi 50%.