AntyCzłowiek (czyli jednoosobowe sprzysiężenie przeciw całemu światu 24 II-24 XII 2015)
Dariusz Regulski
Kategorie: Dzienniki, pamiętniki, wspomnienia. Filozofia. Literatura faktu, reportaż. Opowiadania, eseje. Psychologia.
Rok wydania lub ukończenia: 2016 | E-book dostępny u nas od: 2017-10-03
Średnia ocena: 0 | Liczba ocen: 0
Liczba pobrań: 59
''AntyCzłowiek'' to pierwsza część ''anty-trylogii''. Utwór ten (będący połączeniem fragmentów pamiętnika, szkiców, opowiadań, notatek, esejów, obserwacji społecznych) napisałem z myślą o wszystkich samotnych, odtrąconych, odizolowanych od społeczeństwa.

W ''AntyCzłowieku'' chciałem odpowiedzieć na kilka pytań. Najważniejszym z nich było pytanie ''Czy można żyć odgrodzonym od społeczeństwa i nie zwariować?'' oraz ''Jak traumatyczne wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć na teraźniejszość i przyszłość?''.

Wymknąłem się wszystkim schematom. Nie posiadam żadnego warsztatu. Piszę, jak czuję. Inaczej nie potrafię. Być może jestem ostatnią osobą, która powinna pisać, a na przekór wszystkim, robię to. Po co? Nie wiem.

Krótki opis:

Fragmenty dziennika, notatek, oraz niedokończonych opowiadań, tworzą wielowymiarowy portret artysty. Funkcjonowanie Dariusza we współczesnym świecie i jego próby asymilacji ze społeczeństwem spełzają na niczym. Bohater zamyka się w świecie własnych wspomnień, przemyśleń i marzeń. Jego jedynym towarzyszem jest alkoholik — Michał.

 

[Ten e-book udostępnił jego autor]

Recenzje